Erken Boşalma

Erken Boşalıyorum Tedavisi Konya, Konya Erken Boşalma, Konya Erken Boşalıyorum Tedavisi, Konya Erken Bosalma İcin Hangi Doktora Gidilmeli, Konya Erken Bosalma İcin Hangi Doktor, Konya Erken Bosalma İcin Hangi Doktora Gitmeliyim, Konya Erken Boşalma Psikiyatri, Konya Erken Boşalma İçin Hangi Doktora Gidilmeli, Konya Erken Boşalma Doktor, Konya Erken Boşalma İçin Hangi Doktor

Konya Özel Psikiyatrist ve Konya Özel Psikoterapist Doç. Dr. Ali Metehan Çalışkan’ın Meram Yeniyol’da bulunan Özel Psikiyatri Kliniğinden Erken Boşalıyorum Tedavisi Konya, Konya Erken Boşalma, Konya Erken Boşalıyorum Tedavisi, Konya Erken Bosalma icin Hangi Doktora Gidilmeli, Konya Erken Bosalma icin Hangi Doktor, Konya Erken Bosalma icin Hangi Doktora Gitmeliyim, Konya Erken Boşalma Psikiyatri için randevu alabilirsiniz.

Bir erkeğin cinsel birleşme öncesinde ya da birleşmeden hemen sonra partnerinin veya kendisinin istediğinden daha erken bir sürede denetimsiz olarak boşalmasıdır. Erken boşalma yaygın bir cinsel işlev bozukluğudur. Erkeklerde en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Yaklaşık olarak her 3 erkekten 1’i hayatlarının bir noktasında erken boşalma yaşamaktadır.

Erken boşalma nedir?

Erken boşalma, cinsel birleşmenin başlatılmasından önce veya hemen sonra kişinin istemsiz olarak boşalmasıdır. Bu durum en az birkaç ay sürmesi ve kişide belirgin bir sıkıntı yol açması gerekmektedir. Farklı derecelerde olabilir:

• Girişten önce boşalma
• Girer girmez boşalma
• Girişten birkaç dakika içinde boşalma

Erken boşalma için ne zaman yardım almalıyım?

Çoğu cinsel ilişki sırasında istediğinizden daha erken boşalıyorsanız bir psikiyatrik değerlendirme planlamaktan çekinmeyin. Erkeklerin cinsel işlev bozukluklarını tartışmaktan utanmaları yaygındır, ancak bunu durumun sizin yardım almanıza engel olmasına izin vermeyin. Erken boşalma yaygın ve tedavi edilebilir bir sorundur.

Erken boşalma nasıl tedavi edilir?

İlk değerlendirme sırasında durumunuzun kapsamlı bir değerlendirmesini yapılır. Erken boşalma için en etkin tedavi seçeneği cinsel terapidir. Cinsel terapide hedef kişinin boşalma kontrolünü kazanmasıdır. Ayrıca cinsel mitlerin düzeltilmesi, kaliteli ön sevişmenin sağlanması, cinsel iletişimin öğretilmesi ve birleşmeyi değil cinselliğin bütününden haz almayı hedefleyen bir cinsellik algısının oluşması da tedavi hedeflerindendir. Bazı ilaçların yan etkileri kullanılarak da geçici tedavi yapılabilmektedir. Bunlar psikiyatride kullanılan bazı ilaçlardır. Bu ilaçların da son zamanlarda uygun olmayan şekilde hastalara verildiği gözlenmektedir. Geciktirici sprey a da jellerin içeriği lokal anestezide kullanılan maddeleri ihtiva etmektedir. Hem kişide hem de partnerinde haz kaybına yol açtıkları için önerilmemektedirler.

Erken boşalma konusunda yardım için randevu alabilirsiniz.